Baka Clinic

Dobrodziejstwa kwasu hialuronowego

dr Roksana Rogowska - Baka, medycyna estetyczna Świnoujście

2021-09-16

Jędrna, gładka i nawilżona cera to cel wielu kobiet niezależnie od wieku. Jednym z największych sprzymierzeńców w walce o zachowanie młodego wyglądu jest kwas hialuronowy!

Czym tak właściwie jest kwas hialuronowy?

Drogocenny kwas hialuronowy to substancja, której najbardziej charakterystyczną cechą są jej właściwości higroskopijne, czyli wiążące wodę. Wbrew pozorom występuje w niewielkich ilościach w organizmie człowieka — jednak kojarzony jest głównie z zabiegami kosmetycznymi i kosmetykami. Funkcją kwasu jest przede wszystkim wypełnianie przestrzeni międzykomórkowej, co pozwala zachować sprężystą i nawilżoną skórę.

Jakie są zalety kwasu hialuronowego?

Z powodu stopniowego spadku stężenia kwasu w organizmie skóra wraz z wiekiem traci swoją elastyczność i jędrność. Aby temu zapobiec, warto dbać o codzienną pielęgnację, jednak najlepsze efekty gwarantują zabiegi medycyny estetycznej.

Wśród najważniejszych zalet kwasu hialuronowego wyróżniamy m.in.:

● Przywrócenie skórze nawilżenia — zabiegi z wykorzystaniem kwasu przynoszą doskonałe efekty bez względu na porę roku, warto jednak zwrócić uwagę, że sezon letni często pozostawia po sobie ślady w postaci zmęczonej cery, opuchniętych oczu, spierzchniętych ust lub nadmiernie podrażnionego Słońcem naskórka.

● Redukcja zmarszczek i bruzd — dla wielu kobiet przedwczesne oznaki starzenia się bywają uporczywym kompleksem. Kwas hialuronowy w postaci iniekcji w okolice oczu i brwi stał się jednym z najpopularniejszych zabiegów, jeśli chodzi o zachowanie młodego wyglądu. Dodatkowo wiele kobiet, jak i mężczyzn korzysta z zabiegu wypełniania głębokich bruzd.

● Modelowanie owalu twarzy — delikatne zabiegi z kwasem pozostawiają po sobie natychmiastowy efekt również w przypadku modelowania rysów twarzy. Dla wielu osób to szansa na poprawienie swojego wyglądu lub zatuszowanie drobnych mankamentów, które były źródłem ich kompleksów.

● Poprawa kształtu ust — delikatne wyrównanie grubości warg lub jednostronna korekta to proste, aczkolwiek bardzo efektowne zabiegi. Dodatkowo zastosowanie kwasu hialuronowego pozwala na uniesienie opadających kącików ust — a klienci już dłużej nie muszą się martwić swoim wyglądem!

Ogromną popularność kwas hialuronowy zawdzięcza przede wszystkim swojej wielozadaniowości! Idealnie nadaje się niemal dla każdej skóry, chroni ją przed szkodliwymi czynnikami środowiska, zmniejsza stany zapalne, a także odpowiada za skuteczne działanie odmładzające.

Jak długo utrzymują się efekty?

Kwas hialuronowy wprowadzony podskórnie z czasem ulega rozkładowi przede wszystkim przez specyficzne enzymy. Jednakże jego efektami można się cieszyć nawet 12 miesięcy! Dodatkowo na etapie wchłaniania się kwas w pewnym stopniu stymuluje proces syntezy kolagenu, co pomaga zachować elastyczność i jędrność skóry. Warto pamiętać o tym, że palenie papierosów, a nawet zaburzenia hormonalne przyczyniają się do nieco szybszego rozkładu cząsteczek kwasu hialuronowego.

dr Roksana Rogowska - Baka

Zapisz się na zabieg do Baka Clinic Świnoujście!

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Zamknij X